Homepage www.ramon.cz

   Radiostanice
- přenosné
- mobilní
- info
- ceníky
   GPS
   GPS aplikace
   Mobilní telefony
   Odposlech
   Společné antény
   Informace o nás


Radiový signalizační formát MDC-1200
Popis radiového digitálního signalizačního formátu MDC1200 - Motorola RapidCall

MDC1200 je digitální signalizační metoda s rychlostí přenosu 1200 bit za sekundu, která byla navržena a vyvinuta speciálně pro spolehlivé přenosy datových telegramů v pozemních pohyblivých radiových sítích. Digitální signalizace dovoluje přenést po kanále mnohem více informací než je možné s klasickou tónovou signalizací. Tyto informace mohou být přenášeny mnohem rychleji, a s mnohem větší jistotou že správa není zkreslená či nesprávná.

Zprávy v metodě MDC jsou vysílány ve 32 bitových paketech. 16 bitů je využíváno pro adresu stanice. V tomto produktu je podporováno více jak 13 000 možných adres pro jednu flotilu. Ze zbývajících 16 bitů je 8 využívánu pro definování funkce paketu - ID, Call Alert, RadioCheck atd. Dalších 8 bitů je použito pro přenášení volitelných informací. K 32 bitovému paketu jsou přidány další bity pro detekci chyb. Tyto bity pro detekci chyb jsou matematicky odvozeny z informačních bitů a jestliže jsou přijaty nesprávně, bude to mít za důsledek, že celá zpráva bude odmítnuta. Tím je dosaženo vysokého stupně ochrany před chybnými zprávami. Navíc je zde využíváno i opravných kódů pro opravy neúplných zpráv.

Informační pakety jsou vzájemně kombinovány a tím je zajištěno mnoho možností. Jednoduché vyslání identifikace nebo Radio Check potřebují pouze jeden paket. Selektivní výzvy potřebují paket který dává informaci o volané stanici a paket o stanici volající. To je důvod proč na vyslání identifikace je potřeba pouze 173 msec. To je mnohem méně času, než při použití identifikace v jakémkoliv jiném formátu tónové selektivní volby.Copyright © 2002-2005 CETTRA, s. r. o. & RAMON COMMUNICATION, s r. o. Všechna práva vyhrazena. 
radiostanice Motorola a PMR vysílačky